Výstava Nasavrky

     Od 28. 5. 2022 do 20. 6. můžete shlédnout výběr z toho nejlepšího a srdcovek za 10 let mé práce, celkem 40 fotografií. Velké poděkování patří městu Nasavrky (okres Chrudim) za poskytnutí krásných prostor zámku a CHKO Železné hory za pomoc s instalací. Děkuji také panu Adámkovi z firmy Adacopyservis s.r.o Šumperk za skvělý tisk a také firmě Kovolis Hedvikov a.s. za navázání spolupráce.

Výběr toho nejlepšího

Představuji Vám výběr toho nejlepšího a srdcovky. Fotografie můžete rozklikáváním zvětšit, nebo na fotografii spustit přehrávání kliknutím na šipku přehrávače a pak už v klidu sledovat :-) Přeji příjemnou zábavu :-)

 

Páskovec kroužkovaný v Železných horách

Páskovec kroužkovaný je jedna z největších vážek žijících na našem území. Na červeném seznamu je uveden v kategorii ohrožený druh.Výskyt páskovce kroužkovaného na Chrudimsku nebyl doposud monitorován, známé jsou nálezy jen na několika lokalitách ( PP Buchtovka, PP V Koutech, PR Údoli Doubravy – zdroj: Železné hory, sborník prací č. 19) nebo z literárních údajů.  

Rok 2018, rok plný zážitků

 

Neuplynul ještě rok 2018 a já ho už teď můžu zhodnotit jako skvělý.

Poklad v lesích Chrudimska

4. června jsem ještě za tmy vyrazila na mou oblíbenou lokalitu. S prvními paprsky zlatavého slunce jsem pozorovala a fotila orosené dospělé vážky červené, líhnutí vážek červených, ploských a čtyřskvrnných. Už jsem se chystala k odchodu, protože slunce rychle stoupalo vzhůru, zvedl se  vítr a začalo být i nepříjemně horko, což mi nedělalo vůbec dobře.